Anne Olmak İçin En İdeal Yaş

anne-olmanin-en-ideal-yasiAnne olmak, anne olmanın en ideal yaşı yâda yaş aralığı 20 ile 30 arasıdır. Peki, bu net aralıkta hangisi yaşı seçeceğiniz hem size bağlıyken hem de fizyolojik yapınız, sosyo ekonomik durum ve imkânlar da bu konuda rol oynamaktadır.

Biz yazımızda yaş aralığını anlatalım sizler bu konudaki seçiminizi kendiniz yapın.

Kadınların ideal üreme yaşı yapılan araştırmalar sonucu 20 ile 30 lu yaş grubu olarak baz alınmaktadır. Günümüzde kadınların iş hayatında aktif rol alması sebebi ile doğumlarını ertelemeleri söz konusudur. İleri yaşta kadının doğurganlık özelliğinin azalması ve buna bağlı olarak hamile kalmanın zorlaştığı bir gerçektir.

Sağlıklı bir bebek doğurmak istiyorsak, gebelik ve doğum sürecinde sorunları az yaşamak istiyorsanız en ideal yaş 20 ile 3o’lu yaşlardır.

Tıbbi açılardan da baktığınızda gebe kalma şansının en yüksek olduğu, kadının sağlığı açısından rahat bir dönem geçirmesi, gebelik komplikasyonları açısından en rahat dönem 20 ile 30’lu yaşlar en ideal dönemlerdir.

Bunları da beğenebilirsiniz...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>