Bebek Beslenmesi

bebek-beslenmesiBebek beslenmesi ve uygun şekilde yapılması gereken meşaketli ve yorucu bir iştir. Anne ve baba olarak sizlere bu konuda çok görev düşmektedir. Bu alanda görev paylaşımı yaparak çocuğunuza en iyi şekilde beslenmesini sağlayabilirsiniz.

Bebek beslenmesi belirli dönemlerde değişir. 6- 8 yaş, 8- 12 yaş gibi her dönemlerde beslenme şekilleri değişecektir. Dönemlere dikkat ederek çocuğunuzun bağışıklık sistemini kuvvetlendirebilir, boyunu büyütebilir, daha güçlü ve zihinsel ve ruhsal gelişimine büyük ölçüde katkı sağlayabilirsiniz.

Beslenme de en önemli gıda anne sütüdür. Her zaman steril ve ısı derecesi her zaman idealdir. Besin bileşimi bebeğin ihtiyaç duyduğu öğerleri içerir. Koruyucu ve sindirime yardımcı aktif enzimler bulundurur. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Hormonları geliştirici öğeler içerir. solunum yolu ve mide enfeksiyonları az görülür. Çene ve diş gelişimini hızlandırır. Ve daha sayılamayacak bir çok etkeni içinde barındır.

Bunları da beğenebilirsiniz...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>