Çocukların Beğeneceği Oyunlar

cocuklarin-hosuna-giden-oyunlarHafta sonu geldiğinde, çocuklarınızın “Anne bu hafta sonu ne yapacağız? Çok sıkıldım, bir yerlere gidelim!” gibi sorularından yorulduysanız, onlar için şehirde yapabileceğiniz en güzel etkinlikleri listeledik. Bu hafta sonu bir değişiklik yapın ve çocuğunuzu alışveriş merkezine hapsetmek yerine doğayla iç içe olabileceği aktivitelere dahil edin. İşte, tüm ailenin birlikte yapabileceği etkinlikler…

Şehirdeki müzeleri birlikte keşfe çıkın! İstanbul’da yaşıyorsanız, müzelerle çevrili ve tarih dolu şehri tüm aile birlikte gezebilirsiniz. İşe ilk olarak çocuğunuzun hoşuna gidebilecek olanları seçmekle başlayın ve hafta sonlarını kültür dolu bir etkinlikle geçirin. Zamanda yolculuğa çıkan çocuklar, edindikleri bilgilerle farklı bir gün geçirmiş olacaklar. Ankara’da bulunan MTA içindeki tabiat tarihi müzesi ise içindeki dinazor sergileriyle size ve çocuklarınıza keyifli anlar yaşatabilir.

Havaların günden güne güzelleşmesi, piknik ve doğa yürüyüşlerinin başlamasına imkân tanıyor. Güneşli ve ılık bahar günlerini, ailece yapılacak piknikler ve doğa yürüyüşleri ile değerlendirebilirsiniz. Doğayla iç içe olan çocuklar bu durumdan hem keyif alacak hem de sizinle eğlenceli bir hafta sonu geçirmiş olacak.

Çocuğunuzla yapabileceğiniz diğer harika bir etkinlik ise uçurtma uçurmak. İlkbahar, bu etkinlik için oldukça uygun bir mevsim. Çocukluğunuzda uçurtma uçurduğunuz günlerde ne kadar mutlu olduğunuz bir hatırlayın ve çocuğunuzun da bundan ne kadar zevk alacağını düşünün.

Hafta sonu etkinliğine biraz spor eklemek isterseniz, ailecek bisiklete binme fikrini planlarınızın üst sıralarına yerleştirebilirsiniz. Caddebostan sahili, Moda ya da adalar, tüm ailenin rahatlıkla bisiklete binebileceği mekânlardan. Bu aktiviteye biraz daha eğlence katmak için, bisiklet turunuzu dondurma molası ile sonlandırabilirsiniz. Bisiklet, eğlence ve dondurma… Tabi kararında.

Bunları da beğenebilirsiniz...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>