Doğum Esnasında Kalp Krizi Geçirme Riski

dogumda-kalp-krizi-riskiDoğum sırasında annenin geçirdiği kalp krizi ile ilgili sorunlar, diğer sorunlara göre nispeten daha nadir görülür ancak yapılan son araştırmalar, doğum esnasında kalp krizi geçiren kadınların oranının, geçmişte düşünülenin iki katına çıktığını ortaya koydu.

Doğum sırasında yaşanan kalp krizinin temel nedenini, aniden yükselen kan basıncı oluşturuyor. Bunun dışında aşırı kanama, kalp yetersizliği ve kan enfeksiyonu da doğum sırasında yaşanan diğer riskler olarak dikkat çekiyor. ABD’deki 56 milyon doğumu inceleyen son araştırmaya göre doğum sırasında kalple ilgili sorun yaşayan kadınların oranı binde 12 yani %0,12 olarak belirlendi. Çocuk doğumu sırasında kalp krizi yaşayanların sosyal durumlarının analizi ise farklı unsurları ortaya koydu. Buna göre, kalple ilgili sorun yaşayan kadınların genellikle yaş grubu yüksek hamileler ya da gelir düzeyi düşük olanlar arasında arttığı ortaya çıktı.

Bunları da beğenebilirsiniz...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>