Hamileliğin 1. Ayında Anne Psikolojisi

hamileligin-1-ayi-anne-psikolojisiSon adetiniz geldiyse, hamile değilsiniz demektir. Önce bundan emin olmanızı tavsiye ederiz.

Yumurtlamadan sonra, sperm ve yumurta birleşir ve rahme doğru yolculuklarına başlarlar. Adetiniz birkaç gün bile olsa geciktiyse, hamile olduğunuzdan şüphelenmeye başlayabilirsiniz. Bu durumda, bir gebelik testi alın. Fakat gebelik testlerinin her zaman %100 doğru sonuç vermediğini de unutmayın.

Yumurtlamadan iki hafta sonrasına, hamilelik testi yapacağınız zamana kadar beklemek duygusal olarak yıpratıcı olabilir. Eğer hamile kalmak için uğraştıysanız, duygularınızın sevinç ve korku arasında gidip geldiğini görmek sizi şaşırtabilir.

Hamileliğin ilk ayında kendinizi endişeli hissedebilirsiniz. Bu ilk dönemde böyle hissetmenizin nedenleri vardır. Eğer ilk zamanlar hamile olup olmadığınızdan emin değilseniz bu sizi endişeli yapabilir. Hamile olup olmadığınızı başkalarına söylemek de siz de endişe kaynağı olabilir. Çabuk sinirlenme, üzüntü ve gerçek dışı davranışlar da 1 ay hamilelik döneminde görülebilir.

Bunları da beğenebilirsiniz...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>