İyi Bir Baba Olmak

iyi-bir-baba-olmakEğer bir baba olmuşsanız  veya olma adayı iseniz aklınıza şu soru er ya da geç takılacaktır: Ben çocuğum için nasıl bir fark yaratacağım?

İyi Bir Baba Olmak

Bu konu ucu açık bir bilgiyi kapsar. Çünkü herkesin bu konuda bakış açısı çok farklı olabilir. Bir baba sadece çocuğuna odaklanmayı doğru kabul edebilirken, diğer bir baba ise bunun yetersiz olduğunu düşünüp anne için de özel şeylerin yapılması gerektiğini düşünebilir. Sonuçta her çocuğun en çok ilgi göreceği kişi annesidir.

İyi bir baba olmak için çocuğuna iyi davranmak, baba olarak sorumluklarını yerine getirmek, iyi bir eğitim almasını sağlamak gibi bir çok şeyin yapılması sıralanabilir, ama iyi bir baba olmak için sizce yeterli midir ?

Kişisel görüşüm değildir. Öncelikle kendi içinizde bu konuyu sormalısınız; ben nasıl iyi bir baba olurum, ve iyi bir baba olmak için neler yapmalıyım?

Elbette ebeveyn olmak dışardan göründüğü kadar kolay değil, nihayetinde bir kişilik yetiştirmeye çalışıyor ve aynı zamanda bir çok şeyden korumaya çalışıyorsunuz, korumak isterken bir çok hatalar yapıyorsunuz, peki nasıl engellersiniz?

İyi bir baba olmanın cevabı sizin içinizde kendi güdülerinizde saklıdır. Bunu ortaya çıkarmanın en güzel yolu bilgi sahibi olmak ve kendinize sormaktır.

İyi Baba Olmak ile ilgili Yazılar;

Nasıl İyi Bir Baba Olunur.

Bebeklik Döneminde Baba Olmak

İyi Baba Olmanın 10 Altın Kuralı

Bunları da beğenebilirsiniz...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>