Kolay Gaz Çıkartma Yöntemleri

bebeklerin-gaz-problemiBebekler genellikle beslenirken hava yutarlar. Burada, bebeğinizin daha az hava yutması ve yuttuğu havayı daha kolay çıkarması için birkaç ipucu bulabilirsiniz.

  1. Beslenme sırasında bebeğinizi düz yatırmayın. Dümdüz yatarken hava yutmadan bir şeyler içmenin ne kadar zor olacağını hayal edin.
  2. Bebeğiniz emme sırasında çok ses çıkarıyorsa, arada durup onun gazını çıkartın.
  3. Bebeğinizin gazını çıkartmadan önce onu sağ kolunuzun üstüne oturtun ve sol elinizi çenesinin altına koyun. Sonra birkaç kez onu havaya kaldırıp indirin. Bu, kolayca geğirmesi için hava kabarcıklarının midenin üst tarafında toplanmasına yardımcı olur.
  4. gaz-cikarma-metoduEn iyi gaz çıkarma pozisyonu; Bebeğinizi kucağınıza alıp oturun ve kolunuzu kıvırıp onu çenesinin altından destekleyin (Bebeklerin gazını asla omzunuzda çıkartmayın, çünkü kustuklarında tüm kusmuk sırtınıza bulaşır). Sonra onu biraz öne doğru eğip hafifçe iki büklüm olmasını sağlayın. Sırtına on ile yirmi kes hafifçe vurun. Bebeklerin midesi, içinde hava kabarcıkları kalmış olan bir soda şişesi gibidir. Bu kabarcıkları serbest bırakmak için bebeğinizin sırtına bir davulmuş gibi vurun.

Bunları da beğenebilirsiniz...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>