Kolay Hamile Kalma Yöntemleri

kolay-hamile-kalma-yontemleriZararlı yağlara elveda: Balık ve cevizden alınan yağlar, vücut için faydalıdır. Fakat margarin ve doymuş yağ asitleri vücudumuza zarar verir. Mümkün olduğunca faydalı yağlarla beslenmeye dikkat edin. Örneğin saf zeytinyağı gibi.

Sigaraya hayır: Sigara içmek genel sağlığa zararlıdır ve hamile kalma riskinizi düşürür. Üreme sağlığı açısından birçok hastalığı beraberinde getiren sigara, aynı zamanda erkeklerin sperm kalitesini de düşürerek, bebek sahibi olmayı zorlaştırır. Bu nedenle hem sağlıklı bir vücut hem de hamilelik için sigarayı bırakmalısınız.

Tatil serbest: Hamile kalmak için vücudunuz kadar psikolojinizin de sağlıklı olması gerekiyor. Bu nedenle sizi rahatlatacak şeyler yapmalı ve hamileliği çok fazla düşünmemelisiniz. Günlük stresten arınarak ve rahatlayarak hem cinsel ilişkinizi daha keyifli hale getirebilir hem de hamilelik riskinizi fazlalaştırabilirsiniz.

Sabırlı olun: Tüm bu önerileri uyguladıktan sonra sabırlı olmalısınız. Aceleci davranıp moralinizi bozmayın. Her kadın ayda sadece bir gün yumurtlar ve sağlıklı çiftler için aylık hamile kalma oranı yüzde 20 civarındadır.

Kilonuzu kontrol altında tutun: Bir kadının bebek sahibi olması için kilosu çok önemlidir. Eğer aşırı zayıf ya da aşırı kiloluysanız vücudunuz hamile kalmaya uygun değildir. Doğru beslenerek kilonuzu kontrol altına almanız hamilelik riskinizi fazlalaştırır. Vücut – kitle indeks hesaplaması vücut ağırlığının boyun karesine bölünmesi ile hesaplanır. Vücut-kitle indeksinin 20 – 25 arasında olması hamile kalmak için idealdir.

Vitamin ve mineraller önemli: Besinlerde bulunan vitamin ve mineraller, sizin daha güçlü ve sağlıklı olmanızı sağlar. Ancak sağlıklı ve zinde bir vücut bebek için hazır olabilir. Bu nedenle mevsime uygun sebze ve meyveleri tüketirken, ayrıca vitamin ve mineral takviyesi yapmanız, hamile kalma olasılığınızı artırabilir.

Kahve ve alkolu fazla içmeyin: Doğurganlık üzerinde olumsuz etkileri olan alkol ve kahveyi çok fazla tüketmemelisiniz. Eğer hamile kalmayı planlıyorsanız, kahve ve alkole bir sınırlama getirmelisiniz.

Beslenmenize dikkat edin: Beslenme hem sağlık, hem de doğurganlık için çok önemlidir. Hamile kalma ihtimalinizin yükselmesi ve daha sağlıklı bir yaşam için beslenme uzmanına danışmalısınız. Uzmanınızın önereceği taktiklerle besin kalitenizi artırabilir ve vitamin/mineral eksikliğinizi doldurabilirsiniz. Beslenmenize düzen kazandırdıktan sonra etkilerini 4 ay sonunda fark edeceksiniz.

Sevişme kalitesini artırın: Çok sık cinsel ilişkiye girmek, hamilelik ihtimalini artırmaz. Bunun yerine kaliteli cinsel ilişki yaşamalısınız. Bunun için en uygun zaman haftada en az 2 en fazla 4 gün seks yapmaktır. Bu, hem sperm kalitesini artıracak hem de sizin yumurtlama zamanınıza denk gelerek bebek sahibi olmak riskini sağlamlaştıracaktır.

Bunları da beğenebilirsiniz...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>