Normal Doğumun Faydaları

Normal doğum sırasında bebek doğum kanalından geçerken ağız yolu ile annenin bağırsak florasını almaktadır. Bu sayede bebeğin bağışıklık sistemi güçlenmekte, ileri yaşlarda enfeksiyonlara, obezite ve kansere daha az yakalanmaktadırlar.

Sezaryenin, tıbbi zorunluluk halinde yapılması gereken bir uygulama olduğu unutulmamalıdır. Bu durumda yapılması gereken, zamanın ve gebeliğin hem anne hem de bebek için neler getirdiğine bakmaktır. Bunun için de herhangi bir fikirde ısrarcı olmadan sakin ve kontrollü hareket edilmelidir. Normal doğum sadece bebek açısından değil, anne sağlığı açısından da önem taşımaktadır.

Normal doğum sırasında bebek doğum kanalından geçerken ağız yolu ile annenin bağırsak florasını almaktadır. Bu sayede bebeğin bağışıklık sistemi güçlenmekte, ileri yaşlarda enfeksiyonlara, obezite ve kansere daha az yakalanmaktadırlar. Normal doğumlarda bebekte solunum sıkıntısı da daha az yaşanmaktadır. Normal doğum ile sezaryen arasındaki karşılaştırmayı görmek için Normal Doğum mu Sezaryen mi? adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsiniz...